top of page

Mikčiojimas. Pagalba mikčiojančiam vaikui

Nepaisant ilgamečių mokslininkų pastangų atskleisti mikčiojimo priežastis, jos iki šios nėra aiškios. Mikčiojimo pradžioje didelę reikšmę vaiko kalbos raidai turi tėvų ir kitų artimųjų elgesys.“

                                                                                                                                           V.Makauskienė

 

    Mikčiojimas – tai kalbėjimo ritmo sutrikimas, pasireiškiantis garsų, skiemenų tęsimais ar užsikirtimais dėl kalbėjimo organų traukulių ir įtampos, kuris trukdo bendrauti.

     Dažniausiai mikčiojimas atsiranda antraisiais – penktaisiais gyvenimo metais, intensyviai vystantis vaiko kalbai. Daugiausia mikčiojančiųjų – berniukai. Paauglystės laikotarpiu būna recedyvai ar paūmėjimai.

    Mikčiojimą gali nulemti įvairios priežastys. Sutrikimo stiprumui turi įtakos nerimas, baimė dėl kalbėjimo, įtampa, aplinkinių reakcija, paties mikčiojančiojo požiūris į savo problemą

      Nuo senų laikų bandoma išsiaiškinti, kas yra mikčiojimas, kaip atsiranda, kokios priežastys jį sukelia. Įvairių autorių duomenimis, pasaulyje mikčioja 2-3 % žmonių. Lietuvoje tai siekia iki 4-5 %. 

 

    Logopedinės pagalbos tikslas – lavinti sklandų kalbėjimą, šalinti kalbėjimo ir kalbos sutrikimus (jei yra) ir skatinti teigiamą vaiko požiūrį į bendravimą. Ikimokykliniame amžiuje mikčiojimas šalinamas žaidybinės veiklos metu.Naudojamos įvairios didaktinės priemonės: stalo žaidimai, lėlių teatras, paveikslėliai ir kt.

Paspausk ir atsisiųsi

bottom of page