Mikčiojimas. Pagalba mikčiojančiam vaikui

Nepaisant ilgamečių mokslininkų pastangų atskleisti mikčiojimo priežastis, jos iki šios nėra aiškios. Mikčiojimo pradžioje didelę reikšmę vaiko kalbos raidai turi tėvų ir kitų artimųjų elgesys.“

                                                                                                                                           V.Makauskienė

 

    Mikčiojimas – tai kalbėjimo ritmo sutrikimas, pasireiškiantis garsų, skiemenų tęsimais ar užsikirtimais dėl kalbėjimo organų traukulių ir įtampos, kuris trukdo bendrauti.

     Dažniausiai mikčiojimas atsiranda antraisiais – penktaisiais gyvenimo metais, intensyviai vystantis vaiko kalbai. Daugiausia mikčiojančiųjų – berniukai. Paauglystės laikotarpiu būna recedyvai ar paūmėjimai.

    Mikčiojimą gali nulemti įvairios priežastys. Sutrikimo stiprumui turi įtakos nerimas, baimė dėl kalbėjimo, įtampa, aplinkinių reakcija, paties mikčiojančiojo požiūris į savo problemą

      Nuo senų laikų bandoma išsiaiškinti, kas yra mikčiojimas, kaip atsiranda, kokios priežastys jį sukelia. Įvairių autorių duomenimis, pasaulyje mikčioja 2-3 % žmonių. Lietuvoje tai siekia iki 4-5 %. 

 

    Logopedinės pagalbos tikslas – lavinti sklandų kalbėjimą, šalinti kalbėjimo ir kalbos sutrikimus (jei yra) ir skatinti teigiamą vaiko požiūrį į bendravimą. Ikimokykliniame amžiuje mikčiojimas šalinamas žaidybinės veiklos metu.Naudojamos įvairios didaktinės priemonės: stalo žaidimai, lėlių teatras, paveikslėliai ir kt.

Paspausk ir atsisiųsi